Loading
Loading

Jak vybrat příkrmy

Připravených příkrmů existuje obrovská škála a zejména se rozdělují podle věku, složení, velikosti a chuti. Nejdůležitější je vyzkoušet, co vašemu děťátku chutná a vyhovuje jeho zažívání. První příkrmy je možné děťátku podávat mezi ukončeným 4. až 6. měsícem, ale také záleží jestli je děťátko kojeno nebo je na umělém mléku.

Pokud si stále nejste jistí, tak se určitě podívejte na krátký článek od MUDr. Knězkové, který najdete zde.

Jaké jsou druhy příkrmů?

Jednodruhový první příkrm

Pokud chcete začít podávat svému dítěti příkrmy, tak je ideální začít například s příkrmem, který obsahuje pouze jeden druh zeleniny. U kojených miminek můžete začít s příkrmy již od začátku 6. měsíce. Pokud děťátko nebylo kojeno začněte s prvním příkrmem již od ukončení 4. měsíce.

Vždy je lepší jeden druh příkrmu vyzkoušet několikrát za sebou například 3 – 4 dny, protože až poté je možné zjistit případné alergie nebo nesnášenlivost na určitý druh zeleniny.

HAMI S jahodami (200 g) - ovocný příkrm

Masový příkrm

Tento příkrm většinou obsahuje spoustu vitamínů a živin, protože v něm bývá často nakombinováno maso, zelenina i další příloha. V těchto příkrmech najdete širokou nabídku druhů masa od kuřecího až po rybí.

Vybrané masové příkrmy jsou vhodné již od 4. měsíce až do 1 roku dítěte.

Hipp Masový příkrm - hovězí maso

Ovocný příkrm

Kvalitní ovocné příkrmy se 100% obsahem ovoce dětem chutnají, jsou zdravé a plné vitamínů. Hodí se na cestování, dovolenou nebo doma jako svačinka. Ideální je podávat je při pokojové teplotě.

Některé ovocné příkrmy jsou kombinovány s ovesnými vločkami nebo kaší, jsou tedy výživnější a dítě více zasytí.

HAMI Menu 2 - ovocný příkrm

Jogurtový příkrm

Jogurtový příkrm je kombinací ovoce a jogurtu nebo tvarohu. Tento příkrm zasytí a může podpořit i zažívání děťátka, ale pokud se už kdysi u dítěte projevila intolerance na laktótu, tak se předem poraďte s vaší dětskou lékařkou.

HIPP BIO Müsli, jahody a jogurt (160 g) - ovocný příkrm

Polévky pro děti

Polévkové příkrmy najdete, jak pouze zeleninové, tak i s masem. Jsou ideální jako výživný oběd nebo večeře. 

Příkrmy jsou plné bílkovin a železa pro správný růst děťátka. 

HIPP BIO Vývar s nudlemi a krůtím masem (190 g)

Svačinka v kapsičce

Jednoduchý a pohodlný způsob jak nakrmit dítě na cestách je mít připravené příkrmy v nerozbitných kapsičkách. Lehce se přenášejí a dítě z nich dostane veškeré dobroty a nepotřebuje k tomu lžičku.

prikrmy (1)

Na co se při výběru příkrmů zaměřit?

Složení

Vždy věnujte velkou pozornost přesnému popisu složení příkrmů. Jestli příkrmy neobsahují zbytečně moc soli nebo konzervantů.

Už dříve při kojení se mohla projevit u dítěte intolerance na některé potraviny. Pokud nemáte zkušenost se špatnou reakcí na některé potraviny je potřeba konkrétní potraviny zkusit na delší dobu a zjišťovat, jestli dítěti vyhovuje.

Ohřívání

Většinu příkrmů není nutné předem ohřívat, ale pokud se rozhodnete je přeci jen ohřívat, tak určitě zvažte nákup speciálního ohřívače. Při ohřívání dětské výživy v mikrovlnné troubě může dojít k nerovnoměrnému ohřátí a následnému opaření děťátka.

Tipy

Volba Feedo rodičů

 Ovocnoobilný příkrm od ukončeného 6. měsíce je produktem ekologického zemědělství. Značka je také oceněna jako „Nejdůvěryhodnější značka dětské výživy“.

Příkrm obsahuje kvalitní BIO řepkový olej, který dodává do těla omega-3 mastné kyseliny, které jsou důležité pro vývoj mozku a nervových buněk.

Svěží ovocná svačinka s obsahem toho nejlepšího z přírody. Vyrobena je ze 100% ovoce, které je pěstováno speciálně pro malé děti. Neobsahuje lepek.

Na co se rodiče nejčastěji ptají?

Kdy začít s ovocnými příkrmy?

Dá se říci, že u kojených dětí začínáme s první lžičkou po ukončeném 6. měsíci života. U dětí na umělém mléku kdykoli mezi ukončeným 4. až 6. měsícem. Podle těchto hranic se řídíme tehdy, pokud se miminko o jídlo samo nehlásí dříve nebo pokud hmotnostně nestrádá.

Ajax loader