Loading
Loading

NUK Terapeutický dudlík L

NUK Terapeutický dudlík L

nedostupné na eshopu a skladem na 1 prodejně
Cena 89,00 Kč

Kód: F008048 , Dodavatelský kód: 10107021 , EAN: 4008600054658 , Značka: Nuk

NUK Terapeutický dudlík L

NUK Terapeutický dudlík je terapeutická pomůcka, která významně přispívá k překonávání sacích potíží a k normalizaci defektů ústní motorické aktivity (např. dýchání ústy stejně jako saní, kousání, polykání, řeč a poruch mimických gest). Kromě toho, používání NUK Terapeutického dudlíku může mít pozitivní efekt na regulaci nebo harmonizaci intraorálních a periorálních svalů. Trvalé zvyky jako třeba broušení zubů, zatínání zubů a jazyka spojené s bolestí a křupání čelistí může být touto pomůckou také efektivně léčeno. NUK Terapeutický dudlík může také být aplikován při terapii na zlepšení řeči, výslovnosti a dýchání.

Pro použití při myofunkční terapii podle PADOVAN, náústní kryt může být opatřen otvory, kterými mohou být protaženy tenké katetry, kudy může být do úst dodáno malé množství vody – pro použití při některém cvičení sání/polykání.

Důležité informace

NUK Terapeutický dudlík pro použití při terapii řeči a fyzioterapii je zařazen do třídy 1 zdravotních prostředků (Direktiva 93/42/EEC)

 • Terapeutický dudlík je vyroben z přírodní latexové gumy, která může způsobit alergickou reakci.
 • Terapeutický dudlík musí být vyhozen, pokud je poškozený nebo je viditelně zestárnutý (lepkavý, popraskaný)

Pro použití platí následující podmínky

 • Způsob a doba trvání použití je určena příslušným odborníkem.
 • Může být používán pouze pod odborným dohledem po předchozí instruktáži a tréningu.
 • Před každým použitím Terapeutický dudlík pečlivě umyjte a desinfikujte. Vytlačte ven veškerou tekutinu. Pokud Terapeutický dudlík sterilizujete, ujistěte se, zda je ve sterilizační nádobě dostatek tekutiny, aby Terapeutický dudlík nemohl být poškozen (vyváření po dobu 5 minut je dostačující). Voda nesmí být vyvařena.
 • Terapeutický dudlík nesmí být myt v myčce na nádobí, protože detergenty určené do myčky mohou způsobit poškození materiálu dudlíku.
 • Terapeutický dudlík není určen do mikrovlnné trouby – hrozí riziko exploze a poškození materiálu dudlíku.
 • Terapeutický dudlík nesmí být používán, pokud hrozí možnost anafylaktické­ho šoku.
 • Terapeutický dudlík není vhodný na podávání léků.
 • Terapeutický dudlík nesmí být používán v ústech spolu s jiným léčebným nástrojem (kromě případů popsaných dříve), léky nebo léčebnými substancemi. Je obzvláště důležité předcházet kontaminaci s léčivy nebo léčebnými substancemi, protože interakce mezi materiály není vyloučena. Jednotlivé možnosti by měly být diskutovány s příslušným specialistou.
 • Terapeutický dudlík nesmí přijít do kontaktu s tuky nebo oleji, mohlo by to omezit jeho použití.
 • Při správném skladování může být Terapeutický dudlík použit do data vytištěného na obale.
 • Terapeutický dudlík by měl být skladován hygienicky a chráněn před sluncem a chladem, v suchu a na temném místě. Vyvarujte se skladovat výrobek v místě, kde je teplota a vlhkost vzduchu významně nad pokojovým standardem (v porovnání ke středoevropskému klimatu). Dlouhodobé přílišné teplo, stejně jako UV paprsky, přirozeně urychlí proces stárnutí materiálu dudlíku. Pokud není používán, měl by být terapeutický dudlík skladován ve skříni apod.
 • Před každým použitím zkontrolujte dudlík, zda není poškozený. Zkontrolujte jeho pružnost zataháním za dudlíkovou část.
 • Pokud je poškozen, měl by být vyřazen a nahrazen. Doporučujeme, aby byl Terapeutický dudlík pravidelně obměněn.
 • Ponechte si obal a tento letáček s instrukcemi k použití.
 • Nenechávejte Terapeutický dudlík v desinfekci (ve sterilizačním roztoku) déle, než je doporučeno, toto může materiál dudlíku zeslabit.

Otvory v náústním krytu

NUK Terapeutický dudlík může být používán při terapii v kombinaci s kanálky pro sací – polykací cvičení. Otvory potřebné pro toto mohou být vyrobeny pomocí konvenčních HSS spirálových vrtáků pro zpracování kovů, které jsou k dispozici u specializovaných obchodů s těmito nástroji. Doporučujeme vrtání maximálně 2 otvorů, každý s maximálním průměrem 3 mm, v náústním krytu. Vrtejte pouze v oblastech znázorněných v diagramu. Udržujte minimální vzdálenost ≥ 5 mm od okraje náústního krytu.

Pokud jsou vyvrtány více než 2 otvory, nebo je jejich průměr větší o 3 mm, nemůžeme dodržet záruku výrobce. Otvory musí být upravené/začištěné tak, aby nedošlo ke zranění.

Tento produkt zatím nemá žádnou recenzi.

Ajax loader