Loading
Loading

Kočárky

JAK VYBRAT SPRÁVNÝ KOČÁREK?


Vybrat správný kočárek není jen tak, to my dobře víme. Proto jsme pro vás přichystali průvodce, který vám cestu k tomu pravému kočárku usnadní. 


Když si totiž vyberete správný kočárek, který přesně odpovídá vašim potřebám, život s miminkem vám to opravdu usnadní.Jaké jsou druhy kočárků? 


Oblíbená varianta, kdy na jeden podvozek nasadíte hlubokou korbu i sportovní sedák a navíc i autosedačku, ve které také miminko může jezdit od narození. 

Velkou výhodou je možnost složení a převážení.


V některých můžete dítě vozit od narození, v jiných od šesti měsíců, a vydrží vám až do tří a půl roku. 

Tyto kočárky obvykle mají polohovatelnou opěrku zad pro možnost spánku.


Mají obvykle menší kolečka, úložné koše i stříšky. Zato jsou lehké a složíte je do velmi kompaktních rozměrů. 

Mnoho z nich dnes už umožňuje polohování zádové opěrky, nicméně jsou vhodné spíše na kratší jízdy a pro cestování. 

Nejčastěji je využijete pro starší děti, které samy chodí, ale snadno se unaví a někdy je tak nutné je vézt.

Kočárky na běhání


Kočárky na běhání - ne každý sportovní kočárek se hodí pro pravidelné rychlejší běhání či bruslení. K dostání jsou ale takové, které jsou přímo pro tento účel konstruované. 

Mají velká kola, potřebnou stabilitu a odpružení, ruční brzdu, a bezpečnostní poutka. Jejich každodenní použitelnost ve městě je ale pak z hlediska rozměrů a manévrování omezená.

Klasický hluboký kočárek


Využijete pro miminko od narození přibližně do osmi měsíců. 

Tato krátká životnost je ale hlavní nevýhodou a proto se těší oblíbenosti hlavně kombinované kočárky.

Na co se zaměřit při výběru kočárku?

Rozměry

Rozměry kočárku jsou často zásadním kritériem, zajímat vás bude velikost jak rozloženého kočárku, tak složeného. Zvažte, jestli se s kočárkem vejdete do výtahu nebo do místnosti, kde ho budete skladovat. Do kufru auta by se složený kočárek měl vejít pohodlně, počítejte ale s tím, že budete potřebovat vozit i nějaké další věci.

Hmotnost

Nižší hmotnost znamená snazší manipulaci a pokud budete kočárek často přenášet, zvedat do kufru auta nebo dokonce nosit do schodů, určitě půjde o klíčový parametr. Nezapomeňte také na hmotnost dítěte. Kočárek s novorozencem se vám poveze dobře, ale jak to bude za pár měsíců?

Skládání

Náročné skládání a rozkládání kočárku, při kterém je nutná síla nebo velká obratnost opravdu dokáže znepříjemnit život. Jestli víte, že kočárek budete potřebovat skládat často, rozhodně oceníte jednoduchý skládací mechanismus - některé kočárky dokonce složíte i jednou rukou. V rozhodování vám mohou pomoci třeba videorecenze, které najdete i na našem Youtube kanále.

Kola

Kola se u kočárků liší velikostí, materiálem i počtem. Co se týče stability, důležitější než počet kol je ve skutečnosti vyvážení kočárku a vzdálenost kol. Volba mezi třemi a čtyřmi koly je spíše otázkou osobní preference.

Větší kola jsou vhodná na výlety do náročnějších terénů, ve městě si ale vystačíte s běžnými velikostmi.

  • Nafukovací kola zajistí hladší jízdu v horším terénu, je však nutné se starat o to, aby byly správně nafouknuté a stejně jako u jízdního kola vám hrozí píchnutí.

  • Pěnová kola vám tyto starosti ušetří a u kvalitních kočárků, které mají kola z moderních materiálů, se jízdní vlastnosti příliš neliší.

Praktické vlastnosti

Pro někoho je důležitý velký koš, pro rodiče s velkým rozdílem výšky zase polohovatelná rukojeť. Ti, co bydlí na kopci ocení ruční brzdu. Vždy záleží na vašich osobních potřebách. Vybírat budete také podle designu a barev. Líbí se vám světlejší barvy? Zjistěte si, jak snadno se potahy čistí nebo snímají a perou, jak rychle schnou a tak dále.

Výběr vašeho kočárku začněte zde:

Filtrace

Cenové rozmezí
Značky
Zobrazit více
Barva
Zobrazit více
Další
Hmotnost kočárku
Kompatibilita
Počet kol
Sezení
Sezóna
Typ
Ajax loader