Loading
Loading

Feedo nákupní rádce

Nevíte si rady, jak vybírat například kočárek? Chcete se dozvědět, jak pro miminko vybrat správné látkové pleny? Zajímá vás cokoliv jiného? Náš nákupní rádce společně s naším portálem Jak na mateřství vám s tím může pomoci.

Doma je vás najednou o jednoho více. V tuhle chvíli potřebuje miminko hlavně lásku a péči svých rodičů. Víte ale, bez čeho se neobejdete? Sestavili jsme proto výbavičku pro miminko, která Vám s výběrem může pomoci.

S blížícím se porodem může přepadat budoucí maminky určitá nervozita a nejistota. Právě pro vás jsme sepsali tenhle seznam, který Vám snad trošku usnadní balení. A kdy vlastně s balením začít? Ideálně okolo 35 týdne těhotenství.

Království plné fantazie a smíchu. Dětský pokojíček by měl být útočištěm, místem odpočinku i místem prvních dobrodružství našich nejmenších. Feedo Vám chce s první výbavičkou do pokoje pomoci, podívejte se na pár tipů a návrhů.

Vybrat správný kočárek není jen tak, to my dobře víme. Proto jsme pro vás přichystali průvodce, který vám výběr usnadní. Když si totiž vyberete správný kočárek, který přesně odpovídá vašim potřebám, život s miminkem vám to opravdu usnadní.

Vybrat autosedačku pro vaše nejmenší nemusí být úplně procházka růžovou zahradou. Nejenže musí splňovat všechny bezpečnostní parametry, ale zajisté oceníte i lehkost a snadnou manipulovatelnost. Podívejte se na naše tipy.

Dětské chůvičky využijete zejména tehdy, když miminko uložíte do postýlky a necháte ho spinkat. Jakmile miminko začne plakat, uslyšíte to. Moderní chůvičky toho ale už umí víc a nabídka je široká a přizpůsobená potřebám rodiče.

Jednorázové pleny jsou skvělým pomocníkem. Jejich používání je jednoduché, mnoho rodičů si chválí hlavně fakt, že nemusí tak často prát. Někteří používají jednorázové pleny třeba jen na cestování či na noc. Jak si ale poradit s velkým výběrem a na co si dát pozor?

Monitory dechu využijte již od narození vašeho miminka. Obzvlášť důležitý je u předčasně narozených dětí, nebo miminek, která mají různá onemocnění.

Jestliže se potýkáte s problémy s kojením, kojit z různých důvodů nechcete nebo už je Vaše děťátko ve věku kašiček a různých nových chutí, určitě se Vám bude hodit kojenecká lahev. Jak vybrat tu ideální kojenecku lahev? Pojďte se na to podívat v našem průvodci.

I přesto, že je doporučováno děťátko kojit, někdy musí maminky sáhnout po umělém mléku. Při výběru umělého mléka je ovšem nutné zvážit věk dítěte, jeho zdravotní stav a případnou alergickou reakci. Nabízíme přehled o tom, na co se zaměřit.

Dudlík, nebo také šidítko, je oblíbená pomůcka k utišení miminka. Sací reflex je od narození jedním z nejsilnějších instinktů a proto sání děťátko tak uklidňuje. Dudlíků je několik druhů – liší se materiály i tvary, podívejte se na naše tipy.
Používání látkových plen může mít mnoho výhod. Jsou k pokožce miminka šetrné, prodyšné, šetří životní prostředí a ještě ulehčí vašemu rodinnému rozpočtu. Navíc jsou v dnešní době i krásně designové a péče o ně nemusí být extrémně náročná.
Ohřívače kojeneckých lahví a mixéry vám ulehčí krmení vašeho děťátka. Ohřívač ocení zejména nekojící maminky, protože jim usnadní krmení z lahvičky. Kromě umělého mléka ale spolehlivě ohřejí i to mateřské.

Jídelní židličky jsou nedílnou součástí zavádění příkrmů a současně skvělým způsobem, jak si stolování vychutnat společně jako rodina. Vyberte svému děťátku takovou, ve které pro něj bude seznamování s novými chutěmi co nejpříjemnější.

Hračky, které miminko ze začátku potřebuje, by měly být pestré, vydávající zvuky a mít takový tvar, aby je děťátko lehce uchopilo.
Mezi základní hračky patří především kousátka. 

Připravených příkrmů existuje obrovská škála a zejména se rozdělují podle věku, složení, velikosti a chuti. Nejdůležitější je vyzkoušet, co vašemu děťátku chutná a vyhovuje jeho zažívání.

Cereální kaše jsou velmi důležité pro zavádění cereálií a lepku do jídelníčku dítěte. S prvními příkrmy se většinou začíná mezi ukončeným 4. – 6. měsícem věku dítěte. Právě kaše jsou pediatry doporučovány jako první večeře či snídaně, podávat je můžete ale v jakoukoliv denní dobu.

Ajax loader