Jak vybrat ohřívače kojeneckých lahví a mixéry

Jak vybrat ohřívače kojeneckých lahví a mixéry

Ohřívače kojeneckých lahví a mixéry vám ulehčí krmení vašeho děťátka. Ohřívač ocení zejména nekojící maminky, protože jim usnadní krmení z lahvičky. Kromě umělého mléka ale spolehlivě ohřejí i to mateřské. Některé ohřívače nabízejí i funkci rozmrazování nebo ohřívání příkrmů, takže pro ně budete mít využití delší dobu. Samozřejmě seženete i cestovní ohřívače, které můžete připojit třeba k zásuvce od zapalovače v autě. A jak to funguje? V ohřívačích lahví cirkuluje teplá voda a tím rovnoměrně ohřívá vaše lahve nebo skleničky s příkrmy.

Když vaše děťátko dospělo do fáze příkrmů, je ideálním pomocníkem multifunkční parní hrnec s mixérem. Parní hrnce s mixérem vám nabízí vše, co potřebujete u přípravy zdravého jídla pro vaše dítě – vaření v páře, mixování, ohřívání, mnohdy i rozmrazování a udržování stálé teploty.

Jaké jsou druhy ohřívačů kojeneckých lahví?

Elektrický ohřívač lahví

Rychlý a rovnoměrný způsob ohřátí kojeneckých lahví. Pozor, ohřívač pracuje na principu vodní lázně. Vždy tedy pamatujte na to, že v něm musí být dostatek vody. V ohřívači kojeneckých lahví je voda, která se ohřeje na vámi požadovanou teplotu. Obvykle si můžete vybrat minimálně ze tří možností nastavení teploty pro ohřátí.

Klasické ohřívače kojeneckých lahví se pohybují ve výšce téměř 18 cm a hloubce 16 cm, takže nezaberou mnoho místa.

Ovládání je velice jednoduché, ohřívač stačí jen zapojit do nejbližší zásuvky a otočit knoflíkem na požadovanou teplotu nebo program či nastavit na digitální obrazovce.

07388.10_1.jpeg

Cestovní ohřívač lahví

Tento způsob ohřívání kojeneckých lahví je ideální když cestujete, a to jak na krátké, tak i delší cesty. Snadno se připojí v autě do zásuvky zapalovače.

Bohužel u těchto cestovních ohřívačů musíte čekat delší dobu (cca 5–10 minut) na ohřátí, a to kvůli menšímu výkonu. Samozřejmě ale záleží na objemu lahvičky.

Cestovní ohřívač lahví

K čemu se hodí parní hrnec a mixér?

Parní hrnec a mixér

Patří mezi multifunkční přístroje, které vám při přípravě dětské stravy rozhodně nesmí chybět. Můžete v něm v páře uvařit brambory, maso, zeleninu a další suroviny a ihned je rozmixovat do kašičky, na které si děťátko pochutná.

Je několik druhů parních hrnců s mixérem, a to buď s jednou nádobou, která vaří i mixuje, nebo dvounádobkové, kdy v jedné vaříte, případně rozmrazujete a v druhé mixujete.

Přístroje na přípravu příkrmů se vyrábějí v rozmanitých barvách a velikostech a záleží na prostoru, který máte k dispozici.

Ovládání a obsluha je velice jednoduchá a rychlá.

SCF885_01

Na co se při výběru ohřívače či mixéru zaměřit?

Potřebné funkce

Vždy je dobré si uvědomit, na co přesně budete přístroj potřebovat,

Pokud například často rozmrazujete, je určitě na místě hledat přístroj, který má i tuto funkci.

U ohřívačů lahví je dobré zjistit, na jakou velikost kojeneckých lahví je ohřívač vhodný a jestli v něm lze ohřívat i plastové lahve nebo sáčky.

Dejte si také pozor, jestli má ohřívač pojistku proti chodu bez vody, abyste snížili riziko poruchy.

Výběr

Ve většině případů mají ohřívače i parní hrnce a mixéry podobné funkce, ale je zapotřebí si uvědomit, zda daná značka a kvalita skutečně odpovídá ceně.

Na co si dát při výběru pozor?

  • Vždy se raději přesvědčte, že v ohřívači kojeneckých lahví máte dostatek vody a nezapomeňte ji pravidelně doplňovat.
  • Opravdu nedoporučujeme kojenecké mléko nebo dětské jídlo ohřívat v mikrovlnné troubě, protože může dojít k nerovnoměrnému ohřátí a následnému opaření děťátka. I po ohřátí v ohřívači VŽDY zkoušíme, zdali není mléko/jídlo příliš horké.

Nejoblíbenější ohřívače Feedo rodičů

Mimořádně rychlý a bezpečný sterilizátor vysterilizuje až 6 lahví AVENT. Lze sterilizovat i odsávačku mateřského mléka včetně příslušenství. Zničí 99,9 % bakterií.

Ideální pomocník pro ohřívání pokrmů. Rychlé a rovnoměrné ohřátí. Intuitivní ovládání na přehledné obrazovce. Kompatibilní s většinou kojeneckých lahví dostupných na trhu.

Ohřívač umožňuje přesné ohřívání mléka, hotových jídel, stejně tak i rozmrazování. Funkce sterilizace zase umožňuje napařování dudlíků, lahví a malého příslušenství.

Nejoblíbenější parní hrnce Feedo rodičů

Hrnec a mixér 4v1 pro přípravu zdravé dětské stravy. Stačí otočit nádobu – vařte v páře, mixujte, rozmrazujte a ohřívejte. S 1 000ml nádobou uvaříte až 4 jídla najednou.

Parní hrnec a mixér umožňuje pokrm jak uvařit v páře, tak ho rozmixovat. Podle věku dítěte můžete suroviny rozmixovat na hladkou kaši nebo na hrubší s kousky.

Rodiči doporučovaný Nutribaby+ pomáhá při přípravě mnoha zdravých a chutných receptů pro děti i celou rodinu. Vše díky funkci vaření v páře a 3 rychlostem mixování.