Jak vybrat cereální kaši

Jak vybrat cereální kaši

Cereální kaše jsou velmi důležité pro zavádění cereálií a lepku do jídelníčku dítěte. S prvními příkrmy se většinou začíná mezi ukončeným 4. – 6. měsícem věku dítěte. Záleží na tom, zda je děťátko kojeno či ne a rovněž na jeho psychomotorickém vývoji. Právě kaše jsou pediatry doporučovány jako první večeře či snídaně, podávat je můžete ale v jakoukoliv denní dobu. Vzhledem k šíři nabídky cereálních kaší jsou i pro větší děti skvělým zpestřením jídelníčku. Vybírat můžete z různých příchutí. Nejoblíbenější bývají ovocné varianty, pak také se skořicí, medem či vanilkou.

Pravidla při zavádění prvních příkrmů

Důležité při zavádění první příkrmů do jídelníčku dítěte je pravidelnost a režim. Jídlo by mělo být podáváno 5 – 6× denně. Co může miminko motivovat k jídlu? Jezte společně a snažte se mít na talíři stejné nebo podobné jídlo. Rodiče jsou pro dítě vzorem a rádo je napodobuje. Během konzumace děťátko chvalte a nekomentujte jídlo negativně nebo hanlivě. Snažte se dětem jídlo připravit lákavě – např. nazdobit ho ovocem.

Nemléčné kaše

Nemléčné kaše jsou vhodné pro děti od ukončeného 4. – 6. měsíce věku. Na trhu se vyskytují varianty bez lepku (rýžové, kukuřičné, pohankové, jáhlové atd.) nebo s obsahem lepku (pšeničné, ovesné, žitné). Jsou tedy vhodné i pro zavádění lepku do jídelníčku dítěte. Připravovat je můžete buď jen s kojeneckou vodou nebo mateřským nebo kojeneckým mlékem. Cereální kaše jsou velmi cenným zdrojem vlákniny, jejich konzistenci můžete jednoduše ovlivnit množstvím přidané tekutiny či sušené mléčné kaše. Nemléčné kaše jsou rovněž vhodné pro děti s alergií na bílkovinu kravského mléka, kde je nutnost vynechat v jídelníčku mléko, resp. mléčnou bílkovinu. Pro tyto děti můžete kaši připravit se speciálním mlékem, které dítěti podáváte.

Mléčné kaše

Mléčné kaše mají lahodnou chuť mléka a vybraných cereálií. Obsahují vybrané vitaminy a minerální látky. Dle složení jsou vhodné pro děti od 4., 6. nebo 8. měsíců věku. Existují i bezlepkové varianty, především ty, kde je jako hlavní surovina použita rýže. Mléčné kaše již mléko vhodné pro danou věkovou kategorii obsahuje, proto je připravíte pouze přidáním vhodného množství vody.

Hledáte kaši, která zasytí vaše děťátko před spaním? Zaměřte se na kaše s označením Na dobrou noc. Klidný spánek bude zaručen 😊

Cereální kaše mají být součástí pestré a vyvážené stravy. Potravina pro zvláštní výživu. 

Volba Feedo rodičů

Kaše z ekologického zemědělství vhodná již od 4. měsíce. Vhodná jako dokrm ke kojení nebo k počátečnímu mléku.

Kaše z ekologického zemědělství s jemnou chutí bylinek, které jsou známé pro pozitivní účinky na zažívání. 

Kašička plná cereálií a ovoce v praktické kapsičce vhodné pro trénování samostatnosti. Vhodná i na cesty.