3 šílené výchovné tipy, které vážně fungují!

3 šílené výchovné tipy, které vážně fungují!>
Už se vám někdy stalo, že jste zkusili úplně všechno a dítě si stejně dělalo, co chce? A pak vám najednou „přeskočilo“ a udělali jste něco neuvěřitelného a trochu šíleného a světe div se, byl klid. Pokud se vám něco podobného stalo, určitě uvítáte naše tři poněkud nestandardní výchovné tipy. Nepočítejte s tím, že někdo z vašeho okolí nebo rodiny pochopí vaše nestandardní postupy nebo bláznivé výchovné metody. Berte to tak, že každý génius byl zpočátku považován za blázna. Zkrátka ne vždy může mít všechno logické vysvětlení. A přesto to funguje!

1. Vynechte „NE“ ve svém slovníku

Říkáte si, že to není možné? Jak byste mohli vychovávat dítě bez použití ne?! Jde to a navíc tím přimějete děti, aby vás opravdu vnímaly. Jak reagujete, když dítě dělá něco, co nemá? „Ne, to nesmíš! Ne, to nedělej!“. Nadužívání dvou písmen v negativním spojení vede k tomu, že jsou vůči němu děti v poměrně brzkém věku celkem imunní. Neznamená to, že ode dneška si budou dělat, co chtějí a vy tomu budete beze slova přihlížet! Jde jen o to, jakou formu zvolíte, když od dítěte něco chcete. Zkuste místo „Ne, nesahej na to!“ říct „Pozor, je to horké!“. Podprahové vnímání dítěte přijme takovou informaci mnohem lépe a nebudete za negativistu. Zkuste to a uvidíte. 3 šílené výchovné tipy, které vážně fungují!

2. Nešišlejte, nežvatlejte, neblázněte

Co se asi hodí hlavou dítěti, na které zírá několik dospělých hlav a všechny na něj šišlají, používají slovník nejmenších dětí a dělají neuvěřitelné obličeje? Nic veselého to asi nebude. Proč máme pocit, že když se „snížíme“ na úroveň dítěte, lépe nám naše zlatíčka porozumí? Není to pravda. Mluvte s dítětem jako s dospělým. Normálně, bez zbytečně hravé intonace a komolení slov. Mluvte s dětmi pořád, říkejte jim, co právě děláte, kam je nesete, kam půjdete, co budete dělat potom… Děti pro svůj vývoj potřebují interakci, která bude na úrovni. Nevadí, že polovině slov nerozumí, bude nadšené, že s ním komunikujete, že se mu věnujete.

3. Vzteká se? Tak začněte také!

Tohle rozhodně nečeká, to se vsaďte. Ve chvíli, kdy sebou mrňous praští na zem a začne se vztekat a kopat nohama kolem sebe, plácněte sebou vedle něj a dělejte to samé (lepší bude provozovat to doma, v obchodě by to mohlo vypadat trochu zvláštně). Jen mu ukažte jak ošklivé je jeho chování. Věřte nebo ne, dítě bude v takovém šoku, že podobné divadlo už nepředvede. Děti v batolecím věku si neuvědomují, jak při svých záchvatech vypadají, takže není na škodu jim to občas předvést. Až se oba dostatečně vyřádíte a uklidníte se, v klidu se posaďte a popovídejte si o tom, jak je ošklivé něco takového dělat. Že děti, které takhle chovají, nebude mít určitě nikdo rád a domluvte se, že už to nebudete dělat.